top of page

 10 סיבות לבחור בגישור גירושין על פני הליך גירושין בבית המשפט


קשר מסתיים כפי שהוא נבנה, בהדרגה, באיטיות, כמו גחלים לוחשות.

אבל יום אחד מגיע הרגע שבו ערפל הלבטים מתפזר, התמונה בהירה ומבינים שנכון לסיים.

ההחלטה שתקבלו ברגע הזה לגבי האופן שבו תנהלו את הליך הפרידה,  היא בעלת השלכות קריטיות על החיים שאחרי, על הקשר עם הילדים, רווחתכם הנפשית ורווחתם. האופן בו מתנהל הליך הגירושין הוא הראי לאופן בו יראו חייכם וחיי ילדיכם אחרי הגירושין. 

 

למה עדיף גישור על בית המשפט?


1.    הליך גישור שומר על הילדים ומשמש להם מודל חשוב לחיים.

שיתוף פעולה בגירושין ואחריהם, הוא המפתח לבריאות הפיזית והנפשית של הילדים. כל כך הרבה דברים אנחנו עושים עבור ילדינו, אבל להתגרש בשלום, זה אחד הנדיבים והחשובים שבהם: הבחירה בניהול מלחמות והשמצות בבתי משפט מכאיבה ופוגעת בטובת הילדים.


2.    הליך גישור מתבסס על רצון ובחירה, במסגרתו אתם אלו שמקבלים את ההחלטות שישפיעו על שארית חייכם.

 המגשר אינו מכריע מי צודק ואינו מחליט עבורכם כיצד יראה הסכם הגירושין. לעומת זאת, בהליך משפטי, השופט הוא שקובע מה נכון לכם ואיך יתנהלו חייכם וחיי ילדכם. שם, יכולת הבחירה והשליטה שלכם מוגבלת.


3.    הליך גישור נותן מענה אופטימלי לצרכים של שני הצדדים.

אין מנצחים ומפסידים והמטרה היא ליצור במשותף הסכמות שיענו על הצרכים והמטרות של שני הצדדים גם יחד, זאת גם אם במועד הפניה להליך גישור הצדדים אינם מסכימים בנושאים מהותיים וגם אם מערכת היחסים ביניהם היתה רצופת מריבות. בבית משפט יש צד "מנצח" וצד "מפסיד" חותרים להכרעה ולא להסכמה. 


4.    הליך גישור מבסס תקשורת בין בני הזוג, שתסייע גם בקבלת החלטות עתידיות.

הגישור מחזק שיח והתמודדות משותפים, לטובת הילדים וההורות העתידית שלכם. 


5.    הליך גישור הוא חסכוני ביותר, מוגדר ותחום מבחינת עלויות.

עלות גישור מסתכמת בכמה אלפי שקלים בודדים לשני הצדדים לעומת עשרות אלפי שקלים להתנהלות משפטית, בה גם לא ניתן לדעת מראש באיזו עלות יסתיים התהליך.


6.    הליך גישור הוא קצר יחסית וקצר מהותית מהליך משפטי המעכב את המשך חייכם.

הליכים בבתי משפט הולכים ומסתבכים. לא פעם תביעה גוררת תביעה וההליכים הופכים להיות אינסופיים. בנוסף, דיונים בבתי משפט נקבעים לפי יומנם העמוס של השופטים ולעיתים נדחים. הליך גישור יכול להסתיים מהר (בממוצע בין 2  ל-10 פגישות עד לחתימה על הסכם המוגש לבית המשפט ומקבל תוקף משפטי), והוא נערך בשעות הנוחות לצדדים.


7.    הליך גישור מאפשר להיוועץ בעו"ד ולקבל יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר, כך שלמעשה אתם גם מוגנים על ידי עו"ד מטעמכם שמייעץ לכם וגם משתמשים בידע לגיבוש ההסכמות הנכונות לכם.


8.    הליך גישור מתנהל בסביבה בטוחה, מוגנת, מכובדת, נינוחה ומכילה. 


9.    המגשר פועל לקרב את הצדדים, בשונה ממאבק משפטי בו עורכי הדין לא פעם מחריפים את הקונפליקט.

הליכים משפטיים לא מתנהלים לצד החיים אלא בתוכם. חשבו: כיצד יראו חייכם אם תנהלו לאורך שנים מלחמות בבתי המשפט?

כיצד יראו חיי ילדכם בשנים הללו?

כיצד הדבר ישפיע על תפקודכם בעבודה, בבניית זוגיות חדשה?

כיצד הדבר ישפיע על הקשר שלכם עם ילדכם? 


10.    למגשר יש מרחב להציע לבני הזוג פתרונות יצירתיים מגוונים, וזאת בשונה משופטים אשר מחויבים לחוק "היבש" ולפסקי דין קודמים שניתנו.

גישור משפטי עם ליווי ריגשי 

הליך הגישור שאנחנו מציעות כולל שיתוף פעולה בין שתינו: נטע, עורכת דין ומגשרת, ושרון, פסיכולוגית קלינית.

המודל שבו אנחנו עובדות מביא לידי ביטוי את כל היתרונות הללו ויותר מכך - הוא מאפשר מצד אחד, לתת מענה גישורי שלם ברמה המשפטית ומצד שני, ללוות בבטחה וברגישות ברגעים המורכבים הללו ולספק לצדדים גם מענה רגשי, שיאפשר להם להתמודד עם תהליך הפרידה ולנהל נכון את התקשורת עם הילדים בתקופה הסוערת הזו.

אנחנו מאמינות כי רק הליך גירושין ש"שם על השולחן" את סערת הרגשות יאפשר לבסס הסכמות יציבות ואופטימליות שיבטיחו את טובת בני הזוג והילדים ב"יום שאחרי".

עקבו אחרינו ב 

  • Facebook Social Icon
bottom of page